
Videó: Biztonságos fegyelmezés
– a külső kontroll eszközei ott, ahol még nem fejlődött ki az önkontroll képessége

A Szépség csókja
Valamikor szenvedélyesen beleszerettünk Jézusba… de aztán felépítettük a követendő szabályok rendszerét (a Biblia tanításai alapján), és csodálkozunk, hogy a gyerekeink nem akarják követni az Urat. Vajon az örömhírt hallották, vagy valami egész más, nyomasztó üzenetet?

Videó: Az ellenkezés természete
Engedetlenség? Dacos ellenállás? Mit láss benne és mit kezdj vele?

Videó: Düh és Agresszió
Hogy kezeld a feszültséget és a támadó indulatokat anélkül, hogy rongálnád a kapcsolatot?

Videó: A rendezett kötődő kapcsolat
A rendezett kötődő kapcsolat a nevelés egyetlen lehetséges közege, az érző szív védőpajzsa, és a fejlődés egyetlen lehetséges feltétele. Miért annyira fontos? Mit tehetek én, a felnőtt azért, hogy a gyermek olyan módon kapcsolódjon hozzám, hogy tudjam nevelni, ő pedig tudjon fejlődni?

Miért hatásos a logikus következmény, amikor hat?
Mi történik, amikor következményeket használsz a kicsik és az éretlenek fegyelmezésére? Akkor volna jó hatása, ha nem keménnyé, hanem bánatossá tenné a gyermek szívét, és ha már megfontoltságra késztetné a kettős érzések belső konfliktusa. Ezek a feltételek viszont még nincsenek meg azokban, akiknek még külső kontrollra van szükségük a civilizált viselkedéshez.

Miért alszik el a kisgyermek, ha nem mész be hozzá, amikor sír?
Ha Anya nem elérhető és megnyugtató, akkor a kicsi nem ismeri meg a kapcsolati megnyugvás élményét. A kapcsolatkészség fejlődésének már az első szakaszában zavar keletkezhet, mert a legkisebbeknek az Anya fizikai közelsége jelenti a biztonságot.

Miért hatásos az elkülönítés, amikor hat?
Az erőszakmentesnek szánt szeparációs nevelési módszerek az elvetettség élményében mártják meg a gyermeket. Bármilyen hatásosan is lehet vele irányítani viselkedését, az érzelmi manipuláció nem lehet a fegyelmezés jó és egészséges eszköze.

Miért hatásos a testi fenyítés, amikor hat?
Az érző szívű gyermek esetében hatásos, de nem szükséges; a kemény szívű gyermeket tovább keményíti.

Miért hatásos a kiabálás, amikor hat?
Agyunk riasztórendszerének az a rendeltetése, hogy figyelmeztessen a veszélyre. A gyakori ijesztő fellépés és a rendszeres kiabálás éppen a gyermek riasztórendszerét rongálja.