GYÖKEREK sorozat 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9

- Hogy lehetséges a biztonságot nyújtó kapcsolaton belül fegyelmezni?
- A büntetés, a fenyítés és a fegyelmezés fogalomkörének tisztázása
- Ki a felelős a gyermek tetteiért? Felelősségre vonható-e a gyermek?
- A kapcsolatra nézve biztonságos és a fejlődést támogató fegyelmezés alapelvei
- Hogyan pótoljuk a következmények belátásának hiányát a kicsiknél és az éretleneknél?
- Az éretlen viselkedés kezelése: a külső kontroll eszközei, amikor a gyermek még nem rendelkezik az önfegyelem képességével?
A egészséges fegyelmezésnek olyannak kell lennie, ami mellett a kapcsolatunk továbbra is a gyermek érzelmi otthona és védőpajzsa lehet; ami nem ösztönzi arra, hogy védekezésbe vonuljon és bekeményítsen. Az egészséges fegyelmezés olyan, mint a kisbárányt tartó kéz: gyengéd, de elég erős is. Nem is túl laza, nem is túl szoros; éppen elég hely van benne a fejlődéshez.
A témához kapcsolódó olvasnivaló

Miért nem büntetéssel nevelünk? – a bibliai ok
Mindannyian megváltásra szorulunk, a gyerekeink is, de nem mi váltjuk meg őket, hanem Jézus Krisztus. Bővebben Miért nem büntetéssel nevelünk? – a bibliai ok

Fenyítő bot
“Mint pásztor, úgy legelteti nyáját, karjára gyűjti a bárányokat,ölébe veszi őket, az anyajuhokat szelíden terelgeti.”– Ézsaiás 40:11 Valóban testi fenyítésre bíztat a Biblia?

Mi a teendő, AMIKOR a kisgyermek féktelenül viselkedik?
Útmutató érzelmi vihart kavaró helyzetekre, amikor a gyermek olyasmit tesz, amit nem engedsz meg, vagy kihoz a sodrodból a viselkedésével

A kicsik és az éretlenek biztonságos fegyelmezése
Hogyan fegyelmezzük a kicsiket és az éretleneket, amíg következmények kilátásba helyezésének nincs értelme, mert tényleg nem tudnak magukon uralkodni?
Korábbi előadások hangfelvételei: